Gıda Analiz Grupları >> Moleküler Biyoloji Analizleri >> Hayvansal Tür Tayinleri

Hayvansal Tür Tayinleri

Sidebar Image

Hayvansal türlerin belirlenmesi bir ürünün pazarlanabilirliği açısından temel faktördür.

Son zamanlarda, hayvansal gıdaların tür beyanlarının doğrulanması ürünlerin ticaretleri konusunda her geçen gün artan önem teşkil etmektedir.

Özellikle karışık et türlerini içeren, işlenmiş ve /veya helal gıda statüsündeki ürünler için hassasiyeti yüksek analiz prosedürleri uygulanmalıdır. 

Vejeteryanlar ve özellikle vegan ürünler için, hayvan bileşenlerinin hariç tutulması gereklidir. Helal ve koşer ürünler için belirli hayvan türlerinin (örneğin domuz) hariç tutulması kalitenin güvencesi açısından anahtar bileşendir. Özellikle etik ve dini sorular için son derece hassas algılama yöntemleri talep edilmektedir. 

Son derece modern teknolojisi ile Eurofins, türlerin tanımı için mükemmel çözümler sunar. Türlere özel PCR analizleri ile DNA sekanslama ve ELISA antikor testleri, taze, işlenmiş ve hatta yüksek derecede işlenmiş olan lokal ve egzotik hayvan ve balık türleri ürünlerinde tespit yapılabilmektedir. 

Uzmanlarımız, ürünleriniz için doğru test yöntemini mevcut gıda ve hayvansal yem yönetmenliklerini göz önüne alarak bulmanıza yardımcı olacaklardır.