Gıda Analiz Grupları >> Kimyasal Analizler >> Kalıntı Ve Bulaşan Analizleri

Kalıntı ve Bulaşan Analizleri

Sidebar Image

Ağır Metaller (Kurşun, Kadmiyum, Arsenik, Civa, Kalay vb), dioksinler, pestisitler, poliaromatik hidrokarbonlar (PAH), veterinerlik ilaçları (antibiyotikler, hormonlar, beta-agonistler  ve diğerleri), alerjenler, çevresel artıklar ve her türlü kimyasal kaynaklı arzu edilmeyen kontaminantların çok az miktarlarda bile insan sağlığına zararlı olabilmeleri nedeniyle gıdalarda bulunmaları veya belirli bir limitin üzerinde olmaları kesinlikle arzu edilmez. Hızlı ve doğru sonuçlara ulaşmak için bulaşan ve kalıntıların  kantitatif  analizlerinde  ICP-MS, LC/MS/MS, UHPLC-MS/MS, GC-MS/MS,  UHPLC/DAD/TOF  ve diğer gelişmiş cihazlar  ve yöntemlerle ihtiyaç doğrultusunda tekli ya da  çoklu tarama testleri yapılabilmektedir.

Eurofins laboratuvarları, kalıntı ve bulaşan analizlerinde son derece deneyimli olup, mükemmeliyet merkezlerine sahiptir, analizlerinin doğruluğu ve bu konudaki uzmanlığı uluslar arası ölçekte kabul edilmektedir.

 

Eurofins İstanbul Kimyasal Analiz Laboratuvarının portföyünde bulunan tüm bulaşan ve kalıntı analizleri hakkında lütfen bilgi alınız.