Gıda Analizleri >> Gıda Ürün Grupları >> Bebek Gıdaları

Bebek Gıdaları

Sidebar Image

Bebek maması üretimi, sadece üreticiler ve çiftçiler için değil, aynı zamanda gıda analiz laboratuvarları için de yüksek kalite ve tecrübe gerektirmektedir. Bebeklik ve çocukluk gıda alımının vücut ağırlığına oranla en yüksek olduğu dönem olduğundan, yasalar bebek ve çocukları özellikle korunması gereken bir demografik grup olarak kabul ederler. Sonuç olarak ürün yetiştirme veya üretimden kaynaklanabilecek toksik atıklar, bebek ve çocuk gıdalarında diğer gıdalara göre gerekenden çok daha fazla azaltılmalıdır.

(EC) 1881/2006 ve beslenme direktifleri, özel beslenme gereksinimlerini ve konvansyonel ürünlere göre  çok daha düşük olan bulaşan limitleri tanımlar.

Pestisit kalıntılarından kaçınmak için bebek mamalarında sıklıkla organik gıdalar kullanılmaktadır. Ağır metaller ve mikotoksinler  gibi diğer bulaşanlar, her ne kadar yetiştirme ve depolama koşulları aracılığı ile kontrol edilebilseler de, yüksek dalgalanmalara karşı duyarlıdırlar ve düzeltilmeleri daha zordur.

Eurofins Grubu, ürünleriniz ve ihtiyaçlarınız için özel hazırlanmış test kapsamları ile sizlere destek vermekten mutluluk duyar.